Důležité informace Srazy

Závěrečné slovo ke třetímu setkání přátel našeho projektu

Milí přátelé našeho projektu,

ani ve snu by mě nenapadlo, že z původně velmi skromného setkání, složeného z 15 vozů, se stane událost takového rozměru. Moc rád jsem viděl tváře známé, rád jsem poznal tváře nové. Jste zkrátka úžasní. Chci vám mnohokrát poděkovat za pohodovou atmosféru, kultivovanost a slušnost, kterou jste na srazu reprezentovali.

Jak mnozí z vás zjistili, u nás to opravdu není o autech, ale o vás, o lidech. Pevně doufám, že se vám ta drobná chvíle v životě líbila. Věřím, že spousta z vás navázala nová přátelství a dobře jste si popovídali s ostatními. Koneckonců, na naši společnou fotografii se právě díváte.

Na srazu byly vozy sériové i upravené. Dorazily vozy britské, francouzské, německé (západní i východní), italské, japonské, korejské, švédské, ale samozřejmě i české, polské a sovětské. Dle evidence, kterou vedl náš tým u vstupu, přijelo během včerejšího dne 174 aut!

A nyní drobná statistika:Zcela první posádka přijela ve VW Golf II. už v 7:45 ráno!

Nejčastěji zastoupeným vozem na našem setkání se stal bezpochyby model MX-5 od japonské automobilky Mazda.

Nejvzdálenější posádka byla složena ze tří vozů, které k nám dorazily až ze slovenské Prievidzy – Peugeot 406 Coupé, Audi TT a VW Passat. Vedoucímu této party, panu Tomáši Kellnerovi tímto velice děkuji!

Největším vozidlem, které se u nás objevilo byl bezesporu Renault CITYBUS, který sice jen prokroužil kolem, ale víme, že patřil jednomu z našich sledujících.

Nejmenší auto, které se objevilo na srazu, řídil pan David Diviš a jednalo se o Fiat 126p, tzv. MALUCH. Na srazu se objevily i motocykly značky BMW, Honda nebo Babetta.

Největší hrdina přijel až večer. Pan Martin Kočka s jeho Trabantem 601, přijel až z Moravy, z Úsova. Vůz se mu během cesty porouchal, ale Martin se nevzdal – vůz dopravil domů, tam jej opravil a znovu se vydal na cestu. Přijel až večer po 19. hodině, po velice vyčerpávající cestě.

Poslední posádky, které vydržely až do 3. hodiny ranní, byly složeny z Citroenu BX, Fordu Mondeo, Hondy Civic, Mazdy MX-5, Nissanů Sunny a Micra, Škody 120 a Trabantu 601.Vaše nadšení a radost je „palivem do našeho motoru.“

Chci také poděkovat celému týmu dobrovolníků 90s CZECH ROADS. Bez fotografky Báry, týmu pomocníků – Lucie, Veroniky, Dana, Matěje, Martina, Honzy, Míši, Huga a DJe Tekláče by to prostě nebylo ono.

Děkujeme i paní Adéle Maternové a jejímu kolektivu z Autokina Strahov, bez vás bychom se neměli kde setkat…

Tak naviděnou příští rok, milovníci devadesátek!

PS.: pokud se chcete podělit o fotografie ze srazu, zašlete nám na info@90sczechroads.cz. Fotografie od nás budou vyvolány v průběhu následujících dní.