O projektu

DIVOKÉ AUTOMOBILOVÉ DEVADESÁTKY

Projekt 90s CZECH ROADS se specializuje na publikaci historických fotografií a příběhů zajímavých vozů z kapitalistických zemí, vlastněných v České republice v 90. letech a na počátku nového milénia. Projekt byl založen v říjnu roku 2019 na sociální síti Instagram s jasným cílem – ukázat zářivou stránku automobilových 90. let v České republice.

Obecně panuje povědomí, že se po českých silnicích proháněly pouze vozy domácí výroby nebo vozy vyrobené ve zemích bývalého východního bloku. Není tomu tak! V Česku bylo vlastněno mnoho zajímavých vozů z kapitalistických zemí a často se k nim vážou kuriózní příběhy.

 

Dominik Koutský u vozu BUGATTI EB110. Vůz byl vlastněn v České republice přibližně od poloviny 90. let (registrován v Praze).

 

Bez vás, našich sledujících a fanoušků, by to nešlo. Pokud se chcete podílet na tomto projektu a vlastníte historické fotografie z tohoto časového období, prosím, neváhejte a kontaktujte nás. Fotografie ze soukromých archivů jsou vždy ty nejlepší. Odkazy na e-mailovou adresu a sociální sítě našeho projektu naleznete v sekci kontakt.