Důležité informace

Závěrečné slovo k pátému setkání přátel 90s CZECH ROADS

Milí přátelé projektu,

tak jsme se setkali po páté. Tak dlouho se akce plánuje, třísk – jeden den a je to za námi… Udělalo mi ohromnou radost, že vás přišlo tolik. Poznal jsem mnoho nových tváří, některé z vás jsem neviděl od prvního či druhého srazu (sezóna 2020). Vaše návštěva a podpora projektu pro nás moc znamená.

I přesto, že nezáleží na tom, jakým způsobem se na náš sraz dostanete, se dostavila spousta návštěvníků v zajímavých vozidlech. Na srazu byly vozy sériové i upravené, nové a samozřejmě staré. Dorazily nejen vozy z Evropy – britské, francouzské, německé (západní i východní), italské, švédské, ale i vozy z USA a Japonska. Nechyběla ani auta vyrobena v ČSSR/ČR či v Polsku. Celkem přijelo 295 aut, dosavadní rekord (254) byl tedy překonán!

V paměti mi utkvěla Viktorova krásná ALFA ROMEO GTV, Zdeňkovo PORSCHE 944 TURBO, Ivův JAGUAR XJS nebo výkonný DODGE VIPER RT/10! Vzpomínám též na krásné Citroeny BX, Mazdy RX-7 a 323, Adamovu úžasně zachovalou Mazdu MX-6 , na posezení v Ondrově téměř nejetém CITROENu ZX 2.0 16V a Nikitině HONDĚ PRELUDE (3. generace) nebo na drobné Volkswageny Beetle, Ondrův Fiat Panda 4×4 nebo Davidova Malucha.

V závěru dne jsme dostali speciální požadavek, zdali může účastník přijet autobusem. Na to, jak přijedete skutečně nehledíme, a proto okolo půl osmé večer přijel Tomáš, Jakub a Kryštof ve třech autobusech značky KAROSA! 🤯😱 Kolekce vozů byla vskutku impozantní!

Počasí bylo objednáno a doručeno na výbornou a bylo to skvělé! Na pátý sraz budu dlouho vzpomínat a dle mého osobního úsudku byl doposud nejlepším setkáním od chvíle, kdy pořádáme srazy v Autokině Strahov.

Co mě však zamrzelo bylo, když jsem letmo zaslechl urážky aut ostatních. Scházíme se proto, abychom se po dlouhé době viděli a ne proto, abychom se poměřovali v tom, kdo má lepší auto nebo kdo jej má v lepším stavu. Záleží nám na tom, abyste se na našich setkáních cítili co nejlépe a toto v naší komunitě opravdu nebudeme trpět. Vy, kteří se takto chováte, příště nejezděte. O kazení atmosféry srazu opravdu nestojíme.

Přátelé, z celého srdce děkuji. Děkuji Autokinu Strahov za poskytnutí prostorů k setkání a catering, děkuji celému týmu 90s CZECH ROADS v čele s hlavní organizátorkou Bárou, že zajistili hladký průběh srazu a skvělou atmosféru. Děkuji DJovi Tekláčovi a Jakiemu O’Walkerovi za skvělý hudební doprovod. Děkuji všem fotografům, kteří nám zvěčnili tento krásný den na památku. A na závěr děkuji všem návštěvníkům, přátelům a skvělým lidem, kteří naše setkání navštívili.

Tak na viděnou příští rok, milovníci devadesátek!

S pozdravem,
Patricio – zakladatel projektu

KOLEKCE ANALOGOVÝCH FOTOGRAFIÍ JE K DISPOZICI ZDE

KOLEKCE DIGITÁLNÍCH FOTOGRAFIÍ JE K DISPOZICI ZDE

Funguje i bez přihlášení na facebook.

Autor fotografií v tomto příspěvku: Pavel Kepka