Srazy

Zapomenutý japonský sedan (2003)

Krásnou alfanumerickou kombinaci na poznávací značce – CLJ 21-00 – vozila na své přední a zadní části HONDA ACCORD TYPE-R (CH-1). Ta byla registrovaná už koncem 90. let v okresu Česká Lípa.

Accord Type-R patří k těm autům, které dnes téměř nevídáme. Toto skromně vyhlížející auto ze země vycházejícího slunce skrývalo pod kapotou motor s kódovým označením H22A7, který produkoval úctyhodných 209 koní (156 kW). Vůz měl oproti standardnímu Accordu 6. generace sedačky Recaro, volant MOMO potažený kůží, pod zadním nárazníkem se leskly dva výfuky po stranách. Vůz měl už z výroby speciální bodykit.

V roce 2001 přišel facelift vozu – ten se promítl především na nárazníkách a mlhovkách, vůz přišel o svůj bodykit. Prodeje Accordu Type-R byly v Evropě velmi nízké – ve Velké Británii se prodalo méně než 2000 kusů.

Pár těchto krasavců brázdilo i našimi silnicemi na přelomu milénia.

Pakliže si detailně prohlédnete fotografii, zjistíte, že vůz byl pravděpodobně zakoupen v Hondě LIPEX PLUS – salonu, nacházejícím se dodnes v České Lípě. Nového Accorda si tam dnes už nekoupíte, jelikož se nejnovější generace v Česku oficiálně neprodává.

Fotografie tohoto vozu vznikla na IV. Mimoňských válkách, 16. srpna roku 2003. O téměř 4 měsíce později byla českolipská registrace tohoto vozu ukončena a co bylo s vozem dál se můžeme jen domnívat…

Zdroj: Soukromý archiv pana Josefa Bubly, děkuji za zaslání a důvěru.