Garáž Srazy Z cest (90. léta)

Vzpomínka na ameriky (1995)

V devadesátých letech měli lidé obrovský zájem o zboží ze západu a USA. Popularitu získávaly autobazary, které nabízely importované vozy z Ameriky a bylo zcela běžné, že se po našich silnicích proháněly jednak vozy evropských tvarů i těch plně amerických. Vzpomeňme si například velice populární US verzi Fordu Escort nebo Lincoln Town Car.

Červený Ford Taurus GL 1. generace patřil otci našeho sledujícího Adama B. v letech 2000 – 2002.[1]

Chevrolet Camaro 3. generace se také objevoval na našich cestách. Tento kousek byl registrován v okresu Zlín. Fotografie byla pořízena v Kopřivnici roku 2000.[2]

Po našich silnicích se proháněly (a stále prohánějí) i silné americké pick-upy z 80. a 90. let. Kopřivnice, rok 2000.[2]

Dědův JEEP (1995)

Dědeček našeho sledujícího Vítka si v roce 1995 přivezl JEEP WRANGLER LAREDO LIMITED. Jednalo se o limitovanou edici, určenou pro americký trh. Na voze bylo nutné předělat světla a blinkry a mohlo se jezdit.

Vítkův děda byl velkým obdivovatelem vojenských vozidel z období 2. světové války. Po pár letech se rozhodl vozidlo přelakovat do vojenské zelené. Poté bylo vozidlo prodáno neznámo kam. Dědy se už bohužel na lokaci prodeje nezeptáme.

Na fotografii je mimo jiné Vítkova babička, máma a děda.

JEEP se objevil na srazu vojenské techniky v Rájci. Fotografie byly pořízeny v létě 1996.[4]

Zdroje

  1. soukromý archiv pana Adama Bukovjana.
  2. soukromý archiv pana Radima Sochy.
  3. JEEP – soukromý archiv pana Vítka van Heusden.
  4. soukromý archiv pana Martina Kočky.

Všem pánům děkuji za zaslání a důvěru.