Z cest (90. léta) Z cest (počátek 21. století)

Vždy vynikala (1998 – 2002)

Některá auta se nám do paměti „vryjí“ opravdu hluboko, poněvadž naprosto vynikala v soudobém vozovém parku. Jak bychom mohli zapomenout na HONDU PRELUDE 3. generace, která do světa lidových sporťáků přinesla mj. nádherné vyklápěcí světlomety.

V mnoha stovkách kusů Prelude 3. generace brázily našimi silnicemi v průběhu 90. a 0. let. Sportovní design poskytoval skvělý základ pro tuning, jízdní dynamiku často umocňoval systém natáčecí zadní nápravy 4WS. Pod kapotou hřímaly nesmrtelné řady B20 od Hondy.

První vzpomínku na zelenou Prelude zaslal pan František:

„Toto jsou fotky mého víceméně prvního ‚opravdového‘ auta, kterým byla Honda Prelude, rok výroby tuším že 1990. Na auto strašně rád vzpomínám, tehdy mi ta dynamika přišla dobrá. Bohužel jsem neměl 4WS. Byl rok 2002, já bydlel na maloměstě v Plzeňském kraji. To auto tenkrát budilo pozornost! Bylo mi v té době 22 let, a ten bílý Nissan Sunny stojící hned vedle byl také můj. Zub času se bohužel na analogových fotografiích podepsal, ale jsem rád, že mám památku.“

Na modrou Prelude vzpomíná syn majitele:

„Rád bych se podělil o taťkovu Hondu Prelude 4WS 20 16V (r. v. 1989) v automatu s přepínacím tlačítkem ‚S‘. Pořizoval ji v roce 1998 za 130 tis. Kč.

Vzpomínám, že jsem jako malý kluk pozoroval, kdy přeřadí 3. rychlostní stupeň a bylo to až ve 160 km/h. Omezovač byl nastaven na 240 km/h, při této rychlosti motor vypnul a nastartoval se, jakmile rychlost klesla na 180 km/h. Moc rád na chvíle v autě vzpomínám.“

Zdroje fotografií

Zelená Prelude: soukromý archiv pana Františka Kydlíčka.

Modrá prelude: soukromý archiv pana Tomáše Cirkovského.