Z cest (90. léta)

Viva la France! (1991)

PEUGEOT 205 GTi je dnes ultimátní klasikou, kterou snad asi netřeba představovat. Tento dravý malý francouzský hatchback byl (a stále je) chtěným artiklem nejednoho českého řidiče.

Nyní zavítáme zavítáme do okresu Hradec Králové. Jedna dvě stě pětka GTi byla vlastněna otcem našeho sledujícího Jakuba F.

Rande na slepo

Jakubův otec se vydal okolo roku 1991 do Německa s odtahovkou. Na cestě byli 3 dny a vůbec netušili, jaké auto domů přivezou. Peugeot padl otci okamžitě do oka, jakmile jej viděl na place v Augsburgu. Cena vozu byla přibližně 2000 DEM (po přepočtu na dnešní měnu 42 810 Kč).

S vozem si jistě užil spoustu zábavy. Nezapomínejme, že na počátku 90. let nebyla doprava tak hustá, jako v současnosti. Policie jezdila v Ladách a Škodovkách, bodový systém byl uveden až o mnoho let později.

Další majitel

Auto bylo nakonec prodáno pardubickému hokejistovi, jenž měl v autě vážnou nehodu, což mu způsobilo značné zdravotní komplikace. Sportovec byl následně nucen ukončit kariéru a auto bylo na odpis. Jméno hokejisty bylo bohužel zapomenuto.

Vůz měl decentně upravený interiér do červené barvy.

Zdroj: Soukromý archiv pana Jakuba Fialy. Děkuji za zaslání a důvěru.