Garáž Z cest (počátek 21. století)

Ředitelovo Ferrari (2000)

Osobně jsem přesvědčen, že devadesátky nebyly temným obdobím. Temným obdobím se staly díky opakujícím se článkům o kriminalitě té doby, které nám často média podsouvají. Důkazem toho, že devadesátky byly opravdu zajímavé (a rozhodně ne tak strašné) jsou mraky pozitivních a poutavých komentářů od svědků doby, kteří nám dennodenně píší zprávy a komentáře sem na stránku.

Devadesátá léta byla obdobím opravdové svobody, kdy schopní mohli skutečně dosáhnout svých cílů. Kdo věděl, jak podnikat a nakládat s penězi, byl ve správný čas na správném místě. Devadesátky jsou období budování toho, v čem dnes prakticky žijeme. Spoustě podnikům sahají kořeny právě až do porevolučního období, nebýt schopných a iniciativních lidí v dané době, kdoví, jak by to tu dnes vypadalo.

RADOVAN VÁVRA

Pan Radovan Vávra byl od roku 1998 členem představenstva Citibank, kde zastával funkci viceprezidenta pro malou a střední podnikovou klientelu. Vedl skupinu CitiBusiness, která vyvinula a zavedla program podpory malého a středního podnikání prostřednictvím internetového bankovnictví. Zároveň řídil leasingovou společnost CitiLeasing. Mezi lety 2000 až 2001 působil ve funkci generálního ředitele a předsedy představenstva Komerční banky. 

K jeho největším zálibám patří auta – toho času měl FERRARI 550 MARANELLO, veterána Mercedes 350 SL a Audi S8, které používal v zimě. Jeho žena jezdila s Porsche Boxster S a BMW X5.

550 Maranello pořídil okolo roku 1998 u pana Holubovského, ve firmě HP-Exklusiv.

Zdroj horní fotografie: Soukromý archiv pana Radovana Vávry.
Zdroj spodní fotografie: Soukromý archiv pana Pavla Caise.
Oběma pánům děkuji za zaslání a důvěru.

Zdroj dalších informací: ČTK