Autosalony

Ostravské Mazdy (1993)

Psal se červen roku 1993, kdy nás redakce AutoTipu zpravila o ostravském dealerovi vozů Mazda – AUTOLAROS. Firma vznikla 30. srpna roku 1992 a prodej byl zahájen až 30. října, ihned po rekonstrukci předváděcích prostorů. Salon sídlil v Ostravě na Prokešově náměstí č. 3, hned vedle městského úřadu a generálního ředitelství OKD. Mnozí by jistě řekli, že toto místo bylo strategicky výhodné – v okolí se pohybovalo mnoho solventních zákazníků. Ředitelem firmy byl tehdy sedmadvactiletý Ing. Jiří Láša, který byl velmi prozíravý a věděl, že správná lokalita zkrátka nestačí. Razil jasné pravidlo: „solidnost k zákazníkovi“ a to se vyplatilo. V období od října ’92 do května ’93 prodali více než sto vozů a ke každému novému vozu dávali kytici. ???

Jednou se stalo, že jeden z jejich klientů přišel koupit vůz s hotovostí v tašce v pátek 14:30 a v 16:00 již odjížděl na služební cestu. Stihli mu dokonce vyřídit i pojištění. V předinternetové době to byla neskutečná rychlost.

Vedení firmy mělo v ’93. roce velké plány. Plánovali stavbu většího komplexu 6000 m2 pro showroom i servis a to se jim také povedlo! ? Dnes sídlí v Ostravě-Hrabové a stále prodávají vozy Mazda. Později se k Mazdě přidala i jihokorejská značka Hyundai.

Na fotografiích z roku 1993 je MAZDA RX-7 FD a MAZDA 626 sedan (poznávací značka OVO 99-37).

Mimochodem, pan Jiří Láša uspořádal v roce 1999 první sraz Mazd MX-5 u nás.

Zdroj: AutoTip 12/93
Fotograf: Ladislav Novotný