Sport Z cest (90. léta)

Nástupce Quattra (1998)

V předcházejícím příspěvku jsem psal o ALFĚ ROMEO 156 s bodykitem ZENDER. Fotografie vznikla v roce 1998 na akci „Šíma sprint“ v Kopřivnici. Jednalo se o sprinty na 400 metrů dlouhé rovině v Kopřivnici, kde nikdo nejezdil – jediné legální závody s civilními auty, a proto se běžně stávalo, že se na této akci objevovaly i velmi silné vozy Ferrari nebo BMW M3. Akci navštěvovalo mnoho lidí a organizoval ji jistý pan Šíma z Oder.

Jedním z mnoha návštěvníků této akce byl i majitel této AUDI S2 QUATTRO. Vůz byl registrován v okresu Přerov mezi léty 1996 – 1997, získal poznávací značku PRJ 71-59.


„Označení S2 dávalo vzpomenout na ospoilerovaný speciál skupiny B Sport Quattro S1, který vyhrál i americký Pikes Peak. Bylo logickým pokračováním řady, při změně nomenklatury v roce 1994 však vlastně vzalo zasvé. Verze s trojicí dveří vycházela konstrukčně z tehdejší řady 80 série B3 (Typ 8A), podobně tomu bylo i u méně výkonných sourozenců. Kupé se chlubilo výkonným motorem. Řadový zážehový pětiválec s kódem 3B a rozvodem DOHC byl odvozen od pohonné jednotky posledního Quattra 20V, nacházel se podélně před přední nápravou.“

Zdroj: autorevue.cz

Zdroj fotografie: soukromý archiv pana Radima Sochy. Děkuji za důvěru.