Srazy Výstavy

Mýtus (2000)

Archiv tohoto projektu čítá spoustu zajímavých vozů, které brázdily našimi silnicemi v 90. letech. Stále se ale najdou „díry“ v našem archivu. Ví se, že některé exkluzivní modely zde jezdily, fotografie bohužel chybí.

Před pár měsíci jsem dostal tip, že v okresu Plzeň-Město jezdila v 90. letech HONDA NSX. Po důkladném pátrání jsme zjistili, že dobová poznávací značka tohoto vozu byla PMO 99-66. Dle mých zdrojů by měl být tento vůz registrován mezi lety 1995 – 1996. Vzhledem k tomu, že se jedná o značku s hezkými čísly, jsem přesvědčen, že k výdeji mohlo dojít i později.

Pan Josef Bubla nám zaslal fotografii NSX, pořízenou na výstavě v Pražských Holešovicích v roce 2000. Majitel této NSX ji t. č. již prodával, mohlo by se tedy jednat o plzeňský kus. Bohužel značky před vystavením odstranil, nemohu tedy potvrdit, že se jedná o Plzeňský kus.

Po Hondách NSX stále pátrám a jakékoli nové informace o kusech, které byly registrovány u nás v 90. letech, jsou velmi cenné a důležité. Dle dobových magazínů se NSX do Čech oficiálně nevozila. Muselo se tedy jednat o šedý import nebo individuální dovoz zprostředkovaný oficiálním dealerem na přání zákazníka.

Zdroj: Soukromý archiv pana Josefa Bubly. Děkuji za zaslání a důvěru.