Z cest (90. léta)

IMPALA (1997)

V roce 1994 se vrátil do prodeje CHEVROLET IMPALA SS. Jednalo se o návrat legendárního modelu dané značky, vyráběného od roku 1958. Jednu takovou měl i jeden pán z Pardubic, který s ní, mimo jiné, jezdil na hodiny angličtiny.

Tento téměř 5,5m dlouhý sedan jste jistě nemohli na našich silnicích přehlédnout a za burácivým zvukem motoru LT1 5.7L V8 se otočil kdekdo. Náš sledující Ondra Misík (autor fotografií) byl z něj, dle jeho slov: „hodně vyřízenej.“

Povšimněte si dobové kompozice fotografie, okolo Impaly se nachází vozy, které byly t. č. na našich silnicích velmi běžné – Škoda 120, Wartburg 353, Škoda Felicia nebo Fiat Uno.

SMRT BIGGIEHO SMALLSE
Amerického rappera Christophera Wallace, známého spíše pod pseudonymem „THE NOTORIOUS B. I. G,“ není třeba představovat. Tento zasloužilý umělec žánru hip-hop a rap odcestoval v únoru roku 1997 do Kalifornie propagovat své nadcházející album Life After Death a natočit hudební klip k prvnímu singlu „Hypnotize“. 8. března se účastnil předávání cen Soul Train Music Award a poté afterparty pořádané časopisem Vibe. Dalšími hosty na party byli např. Faith Evans, Sean Combs, zpěvačka Aaliyah a další. Krátce po půlnoci byla afterparty rozpuštěna hasiči, protože byl klub přeplněn. Biggie se se svými přáteli vracel do hotelu ve dvou vozech značky Chevrolet Suburban. Seděl na sedadle spolujezdce, řídil Gregory „G-Money“ Young.

V 0:45 zastavili na semaforu, po levé straně k nim přijel vůz Chevrolet Impala černé barvy. Řidič vozu, podle svědků Afroameričan oblečený v modré barvě, stáhl okénko a několikrát vystřelil do vedlejšího vozu, Biggie byl zasažen čtyřmi kulkami ráže 9mm. Pachatel ihned odjel, jeho oblečení vedlo k domněnce, že vrahem byl člen gangu Crips, který je známý nošením modré barvy. Christopher „Biggie Smalls“ Wallace byl převezen do nemocnice, kde v 1:15 zemřel ve věku 24 let. Jeho vrah nebyl doposud vypátrán. (zdroj: wikipedia)

Vrah Biggieho jel pravděpodobně ve velmi podobném, ne-li identickém voze, jenž můžete vidět na fotografiích níže.

Zdroj fotografií: soukromý archiv pana Ondřeje Misíka, děkuji za zaslání a důvěru.


A na závěr dobový song od Biggieho…