Tuning

BÍLÝ FÁVO (1989 – současnost)

Tuto bílou ŠKODU FAVORIT jistě poznáte z našich srazů a videií. Kdo s majitelem Honzou @honza_bilyfavo promluvil, zjistil, že vůz byl do dnešní podoby upraven už v 1. polovině 90. let!

“Pro auto se jelo do Mariánských Lázní do Mototechny” začíná své vyprávění Honza K., který auto “zdědil” po dědovi.

“Když děda přijel s – tehdy – novým Favoritem domů, byl snad jeden z prvních v Domažlicích, kdo jej měl. Mámě se auto nelíbilo, toho času prohlásila, že do tak ošklivého auta nikdy nesedne. Dlouho byly se sestrou na dědu naštvané, poněvadž prodal svou bývalou ŠKODU 120.”

“Hned první týden po dovozu domů prošlo auto úpravou od firmy SEMEX. Favorit se upravoval v pohraničním městečku Furth im Wald v Německu. Děda si vybral laminátové spoilery jak pod přední nárazník, tak pod zadní a nevynechal ani laminátové prahy.”

“S autem jezdil prakticky pořád, já si ho pamatuju z dětství, kdy mě s ním vozil do školky a školy. To auto bylo velkej pracant! Jezdil s ním do autolakovny v průmyslové části Domažlic.”

“Nemohl jsem se dočkat, až dostanu řidičák, těšil jsem se, že budu s autem jezdit, poněvadž žádný podobný Favorit v okolí Domažlic nejezdil.” ukončuje Honza své vyprávění.

Majiteli přeji mnoho šťastných kilometrů a zářivých momentů s tímto autem. Ačkoli se náš projekt vozům domácí produkce nevěnuje, jsem přesvědčen, že zrovna tento Favorit zaujme každého milovníka upravených aut 90. let.

Zdroj fotografií: Soukromý archiv pana Jana Kabourka. Děkuji za zaslání, sdílení a důvěru.