Z cest (polovina 0. let)

Profesionál!

Ikonický FORD CAPRI 3. generace byl nejen hvězdou populárního seriálu Profesionálové, zařil také v den svatby pana Michala S.

Jeden z nejpopulárnějších FORDů evropské divize patřil jeho tchánovi. Pod kapotou burácel vidlicový šestiválec o objemu 2.3.

Láska k evropským FORDům zaplanula v srdci českého motoristy už za socialismu. Často nedostupné Taunusy, Granady, Cortiny, Sierry nebo později i Scorpia se k nám dovážela po revoluci ve velkém. Ani na Capri nezůstala „nit“ bazarníka suchá.

Málokdo ví, že Profesionálové patřili k jednomu z mála západních seriálů, který ČST vysílala s českým dabingem již v 80. letech! Faktem bohužel je, že z celkových 57 epizod zakoupila Československá televize pouze 21 dílů. Originální dabing vznikal v letech 1981 až 1988. V kompletní podobě se seriál dostal na obrazovky až v roce 1996, kdy jej zakoupila TV NOVA a kompletně předabovala.

Seriál tedy ladně zaparkoval Capri do srdce Československého motoristy. Není tedy divu, že po nich byla v průběhu 90. let sháňka!

Zdroj: soukromý archiv pana Michala Stehlíka. Děkuji za zaslání a důvěru.