Srazy

Vzpomínka na okresní časy (2021)

Pan Martin Gregor nechyběl na našem sobotním setkání a zachytil pár zajímavých vozidel na kinofilm. Ve fotoaparátu měl film AGFA VISTA 100, který expiroval v roce 2003. Právě se díváte na unikátní fotografie z něj.

Fotografie č. 1: Pan Otamír Švaněk odjíždí z našeho setkání. Jeho Mazda MX-5 NA byla registrována v Praze v roce 1997. V pozadí Opel Vectra Jana-Josefa Prejzy a přední část Favoritu pana Otakara Zenkla.

Fotografie č. 2: Škoda Favorit pana Otakara Zenkla. Tato česká klasika byla registrovaná mezi lety 1990 – 1993 a také nechyběla na našem setkání.

Fotografie č. 3.: Verčin Nissan Micra K11, registrován v okresu České Budějovice na přelomu let 2000 – 2001. Verča byla součástí organizátorského týmu a dělalo mi neuvěřitelou radost, že i někdo z našeho týmu má a aktivně užívá klasický vůz se starými SPZ.

Fotografie č. 4: Michalův Mercedes C200. Michal se objevil na našem setkání úplnou náhodou, kdy projížděl okolo a zachytil naši akci. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se na nšem setkání objeví klasika s CIZINECKÝMI SPZ. Cizinecké poznávací značky se přestaly vydávat v roce 2001. Michal si přivezl svůj vůz ze Saúdské Arábie a je prvním majitelem už více než 20 let!

Fotografie č. 5: Lukášova Audi A6 2.8 V6. Tato Audi byla dovezena z USA a následně koupena prvním majitelem. Registrována mezi lety 1993 – 1996 v okresu Chomutov. Fotografie byla pořízena na Kodak Portra 160.

Děkujeme vám, že jste na naše setkání přišli a udělali jej zajímavějším. Bylo to zkrátka senzační a doteď to ve mně rezonuje!

Brzy bude nahráno více fotek do většího alba na facebook. Už nyní v naleznete na facebooku širokou řádku digitálních fotografií od vás.

Pokud se chcete podělit o své fotografie ze srazu, prosím, pošlete je mailem (nebo např. přes úschovnu) na info@90sczechroads.cz. Děkujeme vám.

Zdroj: Soukromý archiv pana Martina Gregora. Děkuji za zaslání a návštěvu.